Novinky

jaderné dny
Jaderné dny uvítají odborníky, studenty i širokou veřejnost
Zajímá vás jaderná energie? Znáte energetické problémy současnosti? Chcete vědět, jak funguje jaderný reaktor? Je jaderná energie bezpečná? Je ekologická a užitečná? Nechte se pozvat na 13. ročníku Jaderných dnů, které budou probíhat od 14. září do 18. října v kampusu Západočeské univerzity v Plzni. Kromě zahajovací konference s titulem Jaderná energetika – cesta z energetické krize Evropy nabídnou také přednášky pro studenty i výstavu pro širokou veřejnost a poskytnou tak prostor pro odborné diskuse zaměřené na řešení energetické krize. 
ZF Engineering
Na mé práci je skvělé, že skutečně vidím její vliv na výsledný produkt, říká Baptiste Gross.
Pan Baptiste Gross pracuje ve společnosti ZF Engineering Plzeň jako kalibrační inženýr. Do Plzně se přestěhoval v roce 2021, kdy přijal nabídku pozice, která mu nejvíce vyhovovala. I když se ucházel i o práci v různých zemích světa. Přestože změnil zaměstnání v době pandemie Covid 19, kdy cestování nebylo snadné, svou práci miluje a o České republice a Plzni, svém novém domově, mluví velmi pochvalně.
TechTower
Plzeňský TechTower je mezi pěti finalisty evropské soutěže Regiostars 2023
Projekt města Plzně, díky němuž byla zrekonstruována část památkově chráněných objektů v areálu bývalého pivovaru Světovar a který umožnil vznik unikátního prostoru pro inovátory, technologické nadšence, programátory, začínající podnikatele i na trhu etablované firmy, tzv. vědeckotechnický park TechTower, se úspěšně probojoval mezi pět finalistů prestižní evropské soutěže Regiostars 2023. Tato soutěž oceňuje inovativní projekty spolufinancované z evropských fondů, které přispívají k regionálnímu rozvoji a spolupráci napříč evropskými státy, a jsou tak příklady dobré praxe pro celou Evropu.

Oblasti našeho špičkového výzkumu a vývoje

Působí u nás více než 100 vědeckých, výzkumných i vývojových týmů. Najdete je v univerzitním i firemním prostředí. 

Technické vědy

Více informací

Přírodní vědy

Více informací

Lékařské vědy

Více informací

Inspirujte se příběhy

vyzkum
Úspěch týmu Laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně

Tým laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni  zaznamenal velký úspěch, když publikoval komplexní přehled shrnující mo Více informací

ZČE přístroj PEA
Unikátní přístroj pro testování elektroizolačních materiálů používají na RICE ZČU

Výzkumníci Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni začali používat unikátní přístroj PEA.  Přístroj za Více informací

Comtes
Laboratoř Metalurgických technologií COMTES FHT a.s. má nový spektrometr

V prvních dnech nového roku 2021 byl v laboratoři Metalurgických technologií COMTES FHT a.s. instalován nový jiskrový emisní spektrometr.

Více informací

Týmy a projekty

Na území Plzeňského kraje působí více než sto vědeckých, výzkumných a vývojových týmů, a to napříč fakultami, ústavy a vědeckými pracovišti Západočeské univerzity v Plzni i Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Provázanost se soukromým sektorem přináší týmům mnoho ocenění i v mezinárodním měřítku. Na území kraje působí i další výzkumné organizace - např. COMTES FHT a.s., Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o. Kompletní seznam vědeckých týmů působících na ZČU v Plzni včetně členění dle odbornosti najdete na stránkách projektu Systematická podpora popularizace výzkumu a vývoje ZČU.

Týmy a projekty

Více informací