Špičkoví výzkumníci a inovátoři v centru Plzně

Osmnáct vybraných inspirativních osobností, jejich životních příběhů a vědeckých projektů, kterým věnují veškerou svou energii a talent s cílem posunout poznání vpřed, představí velkoformátová putovní výstava v Šafaříkových sadech v Plzni. K vidění bude od 4. do 15. září.  Následně se od 18. září do 2. října objeví v Hostašových sadech v Klatovech a v budoucnu i na dalších místech. Společným jmenovatelem je Plzeňský kraj, místo s nímž spojili svůj profesní i osobní život.

Inovace jsou základem identity regionu, která vždy stála na osobnostech pohlížejících za známý horizont s odhodláním posunout svět kupředu. „Proto jsme se rozhodli právě prostřednictvím nich představit kraj jako region vědy, výzkumu a inovací. Že tomu tak skutečně je, dokládá fakt, že na území Plzeňského kraje působí více než sto vědeckých, výzkumných a vývojových týmů, a to napříč obory a tématy. Nalezneme je ve firmách, výzkumných centrech, na fakultách a vědeckých pracovištích Západočeské univerzity v Plzni nebo Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy, uvedl hejtman PK Rudolf Špoták a dodal: „Provázanost se soukromým sektorem přináší týmům mnoho ocenění i v mezinárodním měřítku. Nejdůležitější jsou ale lidé. Právě vědci, výzkumníci, studenti i mladí talenti a další členové týmů pohání výzkum, vývoj a inovace v kraji dopředu. Dostávají ho na mapu nejinovativnějších regionů Evropy, které přitahují studenty, učitele a vědce z celého světa. Tyto zajímavé, inspirativní osobnosti chceme představit veřejnosti jako kapacity ve svých oborech a zároveň jako lidi z masa a kostí, kteří mají i své koníčky.

Image
výstava Inovace

Seznámíte se s machine learning inženýrem, specialistou na infračervené technologie, paleoantropologem, materiálovou inženýrkou, XR konzultantem, výpočtářem ze ŠKODA JS a.s.,  vědkyní, zakladatelem startupu, přednostou Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni nebo vedoucím výzkumného týmu Pokročilých materiálů výzkumného centra Nové technologie (NTC) Západočeské univerzity v Plzni, se návštěvníci mohou v Plzni již od pondělí 4. září v  Šafaříkových sadech u Západočeského muzea v Plzni. V Klatovech bude výstava k vidění od 18. září do 2. října. 

 

Výstava ‚Inovace. DNA Plzeňského kraje‘ je součástí aktivit Plzeňského kraje na podporu vědy, výzkumu a inovací v regionu, které organizuje prostřednictvím projektu Smart Akcelerátor Plzeňského kraje III. Inovační ekosystém Plzeňský kraj buduje pomocí značky GetSmart a prostřednictvím celé řady nadcházejících akcí, jako je říjnová Konference Inteligentní specializace regionu 2023 nebo listopadová Pecha Kucha Night Plzeň Science. Více informací najdete na webu inovujtevpk.cz nebo Facebooku GetSmart.

 

Foto: Petra Vomelová, Jindra Radová

Image
výstava Inovace
Image
vernisáž
Image
výstava
Image
výstava Inovace
Image
výstava Inovace
Image
výstava Inovace