Pozvánka na víkend otevřených ateliérů

O víkendu 23. a 24. září 2023 se od 14 do 20 hod se již po osmé otevřou dveře ateliérů, galerií, škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo se vystavuje. Pro návštěvníky je to příležitost poznat osobně umělce, seznámit se s výtvarnými technikami a třeba i zkusit sami tvořit. Putování podle mapy, setkání se na místech v Plzni a okolí a ART PARTY organizuje Grafia s podporou města Plzně, Plzeňského kraje, městského obvodu Plzeň 3, Plzeň 2, Plzeň 1, Nadací 700 let města Plzně a města Klatovy.
Místo pro život

"Naším cílem je co nejužší kontakt výtvarníků a publika," říká Jana Brabcová, autorka myšlenky a jednatelka pořádající společnosti Grafia. "Vemte děti a nechte je podle mapy nacházet ateliéry v centru Plzně - a máte program na celý den! Zkuste si techniky, pro které doma nejsou podmínky, dívejte se umělcům pod ruce. A když se rozhodnete nějaký artefakt koupit, máte ho navíc i se zážitkem.“ 

Program bude opět nabitý a je určen všem věkovým kategoriím. Návštěvníky čekají krom výstav také  výtvarné workshopy, ať už jde o oblíbené sochání z porobetonu a tvorbu mozaiky, nebo např. drobné rukodělné práce, kreslení a malování atd.  Pro zájemce o umění, kterým se nebude chtít do Plzně, budou určeny mimoplzeňské zastávky např. v Klatovech, Horní Bříze, Šťáhlavech, Švihově, Janovicích nad Úhlavou, Křimicích.  „Sledujte naše stránky, registrace umělců stále probíhá a místa v mapě budou přibývat“, dodává Jana Brabcová. Aktuálně je registrováno více než 100 výtvarníků a počet stále roste.

Na webu akce návštěvníci najdou také profily umělců všech možných výtvarných oborů počínaje kreslením, malováním, přes sochařství, design, keramiku, fotografii, módní návrhářství, grafiku, šperk až po netradiční druhy umění. Mezi umělci jsou členové Unie výtvarných umělců, ale i výtvarníci na startu své kariéry. Ateliéry mají i vlastní stránky na sociálních sítích: facebooku nebo na instagramu.

Již tradičně se mohou návštěvníci  během Víkendu otevřených ateliérů zúčastnit soutěží: o nejaktivnějšího návštěvníka, o nejhezčí snímky, video, o nejobdivovanější umělecký výtvor vytvořený návštěvníkem.

Stejně jako v předešlých ročnících proběhne i letos ARTPARTY - neformální setkání s umělci.

Všechny vstupy i registrace umělců jsou ZDARMA.

Veškeré podrobnosti jsou na webu akce.

Fotogalerie ke zhlédnutí ZDE

Další info: ateliery@grafia.cz