Jak se rodí budoucnost v TechTower?

TechTower je jedním z nejmodernějších technologických parků v České republice. Nabízí zázemí a kanceláře pro inovativní firmy, technologické nadšence, programátory a začínající podnikatele i coworkingové prostory nebo multifunkční sál. V bývalém pivovaru Světovar dnes najdeme také unikátní testovací vodní nádrž, prostor SeedUp Space s kavárnou a úžasným výhledem i prototypovou dílnu, kde se nápady mění ve skutečnost. Jak se modernímu vědecko-technologickému park TechTower, který nabízí tolik možností, dva měsíce od otevření daří?
Podnikání

Nemusíte mít inovativní firmu nebo technologický startup a ani nemusíte být blázen do technologií, abyste si našli cestu do TechToweru. V poslední doby by se dalo bez nadsázky říct, že „všechny cesty vedly“ do TechToweru. Akcí se tam konalo opravdu hodně a hodně zajímavých, a to nejen pro „spřízněnou komunitu“. Již proběhlé konference Barcamp 2.0, Technica Futura nebo StartUp Weekend, marketingové workshopy, přednášky o technologických vychytávkách i plno dalších plánovaných eventů, jako je Dev Tech Mobility MeetUp nebo Inovujeme Plzeň, mluví za vše. To by bylo, abyste si nevybrali. A pokud jste ještě neměli příležitost podívat se do nového technologického parku zevnitř a „nevešli“ jste se ani do vypsaných dní otevřených dveří, pořád je několik možností…pro jistotu sledujte i kalendář plánovaných akcí, mrk, mrk.

Image
TechTower

 Určitě doporučujeme zavítat do prostoru SeedUp Space v šestém patře. Nabízí ideální zázemí pro networking, obchodní jednání a setkávání s investory i přáteli nad střechami Plzně s výhledem až za samé hranice Česka. Kromě designových prostor a krásného výhledu si v SeedUp Space můžete užít kávu Julius Meinl, vychlazenou plzeň, pivo z minipivovaru Proud nebo sendviče, saláty a domácí zákusky pro doplnění potřebné dávky energie. Tu získáte také v samooblužné restauraci Equifarm, která je otevřená od pondělí do pátku od 7:00 do 14:00. Do deseti hodin si můžete dát sladkou nebo slanou snídani, v době oběda od 11 do 13:30 můžete vybírat ze dvou chodů a polévky, nebo zvolit obědový bufet. 

Pokud máte inovativní společnost a hledáte, kde byste se usadili, TechTower má stále několik volných kanceláří ideálních pro podnikání a inovace. V nich si vybere malá i větší společnost, která chce být raději součástí ekosystému podobně smýšlejících firem i jednotlivců než v soukromí ve svém. V tuto chvíli můžete na chodbě „narazit“ na kolegy ze Škoda Digital, Luxonis nebo třeba CIE group. A pokud chcete být součástí ekosystému ještě o něco víc „natěsno“, mohly by vám sednout sdílené kanceláře o rozloze 400 m2 ve 4. patře. Zázemí v nich našli mladí inovátoři, startupisté, freelanceři i studenti. K dispozici jsou 2 typy přístupů: flexibilní místo a fixní stůl, který je po celou dobu členství jen váš. Samozřejmostí je i špičková konektivita, káva zdarma nebo relaxační místnost, kde si můžete odpočinout po náročné činnosti u knížky, deskových her a konzolí.

Hledáte-li ideální místo pro organizaci eventů s technologickou nebo inovativní tématikou, pak je multifunkční sál o velikosti 640 m2 v přízemí TechToweru to pravé technologické pro vás. Využít můžete audiovizuální techniku a zapůjčit si i nábytek k interiérovému využití. Že je prostor „funkční“, dokázala například konference Technica Futura, která se v tomhle prostoru nedávno odehrála.

Zaujala nás i SIT Port prototypová dílna alias Garáž, která všem kutilským nadšencům poskytuje spoustu nástrojů k vyžití. Jedním z nich je například laserový CO2 ploter. Pokud máte zájem využívat „techtauří“ dílnu a pracovat na svých projektech, je to možné.