Infrastruktura pro inovační podnikání

V našem kraji víme, co potřebujete pro rozvoj Vaší firmy. Najdete zde prostory, služby i poradenství. O své zkušenosti se podělit můžete prostřednictvím zájmových platforem.
Podnikání

KLASTRY

https://www.klastrmechatronika.cz/

Klastr mechatronika představuje funkční platformu pro spolupráci podniků, výzkumných a vzdělávacích institucí v oboru mechatroniky a návazných oborech. Není odvětvově zaměřen. Má vazbu na podobně zaměřené klastry v Bavorsku, resp. v Evropské unii.

http://chpk.cz/

Klastr Chytrý Plzeňský kraj je dobrovolné sdružení fyzických a právnických osob usilující o rozvoj konceptu Smart regionu neboli Chytrého regionu v rámci Plzeňského kraje. Přispívá ke zvyšování kvality života obyvatel Plzeňského kraje propojením veřejné služby s novými informačními technologiemi a vytváření podmínek pro jejich realizaci.

VĚDECKOTECHNIKÝ PARK PLZEŇ

http://www.vtpplzen.cz/cz/

Vědeckotechnický park v Plzni je klíčovým rozvojovým projektem iniciovaným a realizovaným městem Plzeň. Je lokalizován v jedné z nejúspěšnějších průmyslových zón v České republice, v Městském industriálním parku Plzeň Borská pole v blízkosti Západočeské univerzity. Více než 10 tis. m2 kancelářských, poloprovozních a laboratorních ploch tvoří moderní infrastrukturu na podporu výzkumu, vývoje a inovací

VTP COMTES FHT

https://www.vtpcomtes.cz/

ve Vědeckotechnickém parku COMTES FHT v Dobřanech u Plzně mohou firmy podnikající ve strojírenství i v dalších průmyslových oborech využít pronájem výrobních a kancelářské prostory včetně doplňkového vybavení. Dále mohou zájemci získat také finanční podporu na laboratorní analýzy, testy, technické konzultace a další služby poskytované provozovatelem. Nájemci prostor ve VTP získají kromě kvalitního zázemí pro své podnikání také finanční podporu na laboratorní analýzy, testy, technické konzultace a další služby poskytované provozovatelem.

BIC Plzeň

www.bic.cz

BIC Plzeň – Podnikatelské a inovační centrum podporuje zakládání a rozvoj inovačního podnikání v plzeňském regionu již od roku 1992. Bylo založeno městem Plzeň a působí v rámci sítí pro podporu podnikání a inovací a spolupracuje s řadou dalších partnerů na regionální, národní i mezinárodní úrovni. Je členem European Business and Innovation Centres Network (EBN) – sítě sdružující na mezinárodní úrovni podnikatelská a inovační centra. BIC Plzeň splňuje kritéria kvality stanovená Evropskou komisí a na základě auditu kvality EBN získal v roce 2015 možnost nadále využívat značku EC BIC (European Community Business & Innovation Centre). BIC Plzeň poskytuje prostory a služby pro firmy, které mají zájem o aplikovaný výzkum vývoj.

DIGITAL INNOVATION HUB

https://pilsen-dih.org/

Pro podporu firem a veřejné správy v oblasti digitalizace vzniká projekt evropského Digital Innovation Hubu (eDIH). Předpokládá se spolupráce konsorcia subjektů z Plzeňského, Jihočeského a Karlovarského kraje.

Hledáte kde začít? Máme pro vás několik zajímavých míst.

 

Cowork BIC port, sdílený prostor zřizovaný městem

Tenhle plně vybavený sdílený kancelářský prostor v centru Plzně, provozovaný Podnikatelským a inovačním centrem Plzeň (BIC Plzeň), je zaměřený zejména na firmy využívající nové technologie a inovace, a to virtuální realitu, big data, umělou inteligenci nebo strojové učení. Coworkeři zde mají k dispozici nejen rychlé připojení a kancelářské vybavení, což je dnes již standardem stejně jako jednací koutek, kuchyňka s kávou či odpočinková zóna. Využít lze i sprchu, což už zvykem nebývá. Nejcennější jsou ale kompletní poradenské služby BICu, Bussines Inovation Center Plzeň, které se zaměřuje zejména na začínající podnikatele a start-upy. Vybraní coworkeři mají možnost zřídit si v [BIC Portu] dokonce i virtuální sídlo. 

Více na www.bicport.cz

HUB 2.0 v SIT Port, sdílený prostor zřizovaný městem

Coworkingové centrum HUB 2.0 je vhodné pro technologické nadšence. Najdete ho totiž v SIT Portu, přístavu pro začínající byznysmeny, které lákají podnikatelské vody a rozumí si s novými technologiemi. „SITka“ podporuje neziskovou organizaci Techheaven, provozovatele HUBu 2.0, což je zajímavý prostor pro práci, ale také pro vznik nápadů, inspiraci a navazování nových kontaktů se stejně naladěnými lidmi. SIT Port totiž buduje technickou komunitu. Tvoří platformu, kde se techničtí nadšenci potkávají s profesionálními mentory a nejrůznějšími odborníky z praxe, a to na zajímavých setkáních a workshopech. 

V příštím roce se navíc nabídka rozšíří o jedinečné prostory vědeckotechnického parku TechTowerTechTower město buduje v areálu bývalého pivovaru Světovar na Slovanech, půjde o prototypové dílny, laboratoře, konferenční sál, kancelářské prostory, včetně těch stravovacích s kuchyňským zázemím, a chybět nebude ani vodní testovací nádrž pro speciální podvodní drony. Kromě toho se počítá také s dětskou skupinou pro ratolesti zdejších zaměstnanců s kapacitou 24 dětí, včetně venkovní zahrady. V TechTower najdou startupisté nejen kvalitní prostory, půjde o místo, kde se mohou v rámci komunity navzájem inspirovat a růst. My jim budeme tak jako doposud poskytovat pomoc v oblastech, které jsou při zakládání vlastního podnikání stěžejní – ať už jde o poradenství v oblasti práva, podnikatelského plánu, nebo marketingu, můžeme je finančně podpořit při výrobě prototypu a podobně,“ řekl ředitel SIT Plzeň a projektu TechTower Luděk Šantora. 

Více informací na www.sitport.czwww.techheaven.org a www.techtower.cz

KOLEKTIV HUB, soukromý sdílený prostor

Stůl nebo samostatnou kancelář s moderním vybavením pro práci a networking poskytuje také nový KOLEKTIV HUB. Čím se od „plzeňské konkurence“ liší? Není primárně zaměřený na technologie a místo kávovaru v něm najdete rovnou kavárnu zakládající si na kvalitě kávy i dalšího občerstvení. Nabízí velmi vysoký standard zázemí, širokou nabídku služeb a klade důraz na vizuální stránku, je totiž opravdu krásný.  Disponuje zasedacími místnostmi a variabilními sály pro pracovní aktivity i aktivity po jejich skončení, mezi nimiž například půdní prostor, kde probíhají lekce jógy i jiné akce. Využívat služeb KOLEKTIV HUBu může kdokoliv, firmy, jednotlivci i studenti, pro které je stanovený velmi přijatelný měsíční poplatek. Nechybí ani nabídky konzultací s experty z různých odvětví. 

Více na www.kolektivhub.cz

Kulturní centrum DEPO2015, pronájem kontejnerů a kanceláří

Kulturní centrum DEPO2015, bývalé depo Plzeňských městských dopravních podniků, se dnes mimo jiné využívá jako živý prostor, kde se propojuje kultura s uměním a byznysem.  K tomuto účelu slouží sály k pronájmu nejen pro realizaci kulturních akcí, konferencí, festivalů a veletrhů pro tisíce osob, ale i menší prostory pro komorní a komunitní akce, umělecké ateliéry, obchody v Tržnici DEPO2015 nebo kanceláře. Ty si lze za výhodných podmínek pronajmout a využívat kromě kvalitního zázemí také kavárny a možností setkání s kreativní komunitou lidí.

Více na www.depo2015.cz 

podnikání