Informační seminář Kreativní vouchery

O dotace na služby potřebné pro měkké inovace v oblasti marketingu, designu, informačních technologií apod. budou moci malé a střední podniky žádat na základě II. výzvy, kterou Ministerstvo kultury plánuje vyhlásit v prosinci 2023. Podrobné informace mohou zájemci získat na semináři, který připravuje BIC Plzeň na 28. listopadu 2023.
Podnikání
KDY: úterý 28. listopadu 2023, od 10:00
KDE: TechTower, Koterovská 152, Plzeň

Účast na semináři je bezplatná.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Seminář povede Ing. Pavel Zingl z Ministerstva kultury, který účastníky seznámí s podmínkami II. výzvy k předkládání žádostí o dotace, s poznatky z I. výzvy, upozorní je na změny i na nejčastější chyby v žádostech. O své zkušenosti s vouchery se podělí i zástupce společnosti Zakra, která žádost připravovala ve spolupráci s našimi konzultanty.

O dotačním programu:

Finanční podporu ve výši 85 % z ceny služeb profesionálů z Celostátní galerie kreativců nabízejí Kreativní vouchery, připravené oddělením kulturních a kreativních odvětví Ministerstva kultury ČR a financované z Národního plánu obnovy.

Vouchery je možné využít nejen na typické služby kreativců v oblasti produktového, průmyslového či grafického designu, webdesignu, fotografie, hudby a videa, multimédií apod., ale také v oblasti designu služeb, UX designu, vývoje SW, mobilních aplikací, virtuální a rozšířené reality, her a videoher, copywritingu, brandingu, on-line marketingu či marketingových strategií.

O dotaci mohou žádat malé a střední podniky, za které se v tomto případě považují všechny subjekty pravidelně vykonávající hospodářskou činnost, tedy nejen obchodní společnosti, ale i OSVČ, spolky, nadace či nadační fondy, zájmová sdružení právnických osob, ústavy nebo o.p.s. Požadované stáří žadatele k datu vyhlášení výzvy je alespoň 3 měsíce, podpora je tak dosažitelná i pro začínající firmy.

Úspěšnost žadatelů byla v I. výzvě vysoká, administrativní náročnost naopak poměrně nízká, což dělá z Kreativních voucherů zajímavou příležitost. 

 

 

kreativní vouchery