Hodně vydařené GoHigher Café #1

Ve čtvrtek 19. října se v prostorách nově zrekonstruované kavárny Střediska volného času RADOVÁNEK v Pallově ulici uskutečnilo historicky první GoHigher Café, pravidelné neformální setkání aktivních studentů středních škol v Plzeňském kraji.
Vzdělání

Neformální setkání GoHigher Café, které studentům umožňuje vzájemně se blíž poznat, strávit spolu odpoledne a přitom si poslechnout inspirativní příběhy a zkušenosti dvou studentských spíkrů, připravil Plzeňský kraj společně s Regionální rozvojovou agenturou Plzeňského kraje, které společně pracují na projektech podporující budování komunity talentovaných studentů.

Image
gohigher café

„V rámci prvního setkání u kávy jsme se rozhodli oslovit jako řečníky Jana Herziga, studenta Gymnázia J.Š. Baara Domažlice a Annu Krebsovou, studentku Gymnázia Plzeň na Mikulášském náměstí“, prozradila manažerka projektu Budování komunity talentů pro výzkum, vývoj a inovace Eva Rojíková.

„Honza je úspěšným astronomem, který si letos již podruhé přivezl zlatou medaili z Mezinárodní olympiády v astronomii a astrofyzice pro juniory a účastníkům setkání prozradil, jak to na takových mezinárodních olympiádách chodí. Anička studovala rok v Německu a své vrstevníky provedla celým procesem rozhodování se o vycestování a pak samotnými zkušenostmi s pobytem v zahraničí“, uvedl Jakub Štěpánek, moderátor akce a zároveň jeden z talentovaných studentů, který své zkušenosti předává dál v rámci projektu Smart Akcelerátor Plzeňského kraje III, který budování komunity talentovaných studentů zaštituje.

A jak celou akci zhodnotili sami prezentující? „Byla jsem moc překvapená, jak příjemná atmosféra se v kavárně RADOVÁNKU vytvořila. Viděla jsem se s několika dlouholetými kamarády a zároveň poznala spoustu nových lidí. Tím, že jsme se všichni seznámili hned na začátku, bylo pro mě samotné přednášení pohodovou záležitostí, jelikož jsem se cítila příjemně mezi lidmi, které znám. Atmosféra byla přátelská a uvolněná, ideální pro vyprávění“, uvedla Anička Krebsová. „Měl jsem obavy, že tady nebudu nikoho znát, ale opak byl pravdou. Sešla se tady spousta kamarádů. Je to úplně o něčem jiném než soutěže, jsou fajn, ale jste tam sám. Možnost se takto vzájemně potkat a poznat další lidi, probrat s nimi co vás zajímá a dozvědět se novinky, mi dává smysl a těším se na další příležitosti,“ dodal Honza Herzig.

„Jejich slova potvrzuje fakt, že celé setkání GoHigher Café končilo až ve večerních hodinách, což bereme jako kladný ukazatel úspěšného průběhu akce. Jsme proto velmi rádi, že již teď můžeme studenty pozvat na další „setkávání u kávy“, které proběhne ve čtvrtek 30. listopadu na stejném místě,“ dodala nadšeně Eva Rojíková.