Zakladatelé Aimtecu získali titul Podnikatel roku Plzeňského kraje 2020

Jaroslav Follprecht a Roman Žák se stali vítězi regionálního kola soutěže EY Podnikatel roku Plzeňského kraje. Odborná porota vyzdvihla u zakladatelů a majitelů firmy Aimtec zejména pracovitost, vytrvalost a vizi, které dokázali převést do inovativních digitálních řešení pro své tuzemské i zahraniční zákazníky. Podnikatelské duo upoutalo pozornost také tím, že dokázalo vybudovat úspěšnou a společensky odpovědnou firmu.
Podnikání

Porota, složená z vítězů předchozích ročníků včetně držitele titulu EY Podnikatel roku 2019 Olivera Dlouhého (zakladatele celosvětového vyhledávače dopravy Kiwi.com) a dalších odborníků, se při svém hodnocení zaměřila kromě podnikatelského ducha také na další oblasti, jako jsou například inovace, strategické řízení či celostátní, případně globální dopad.

„Podnikání a řízení firmy ve dvojici má svá úskalí. Zakladatelé firmy Aimtec Jaroslav a Roman svým příběhem ukazují, jak lze společně úspěšně budovat firmu přes dvacet let,“ uvedla pro iDnes.cz Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

EY Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®) je jediná světově uznávaná soutěž svého druhu, které se pravidelně účastní podnikatelé z téměř šedesáti zemí světa. Soutěž vznikla v USA a probíhá v jednotlivých zemích a regionech již od roku 1986. Paralelně se soutěží i v dalších kategoriích, například EY Technologický podnikatel roku nebo EY Začínající podnikatel roku. Cílem soutěže je vyzdvihnout a prezentovat úspěšné podnikatelské příběhy, a inspirovat tak začínající i zkušené podnikatele.

Zdroj: Aimtec

Foto: Roman Žák při slavnostním předávání ceny Podnikatel roku Plzeňského kraje 2020 (Zdroj: EY)

Roman Žák