PechaKucha Night Plzeň Science Edition III bude v Techmanii

Rok se s rokem sešel a Plzeňský kraj a spolek k světu. zvou na další inspirativní večer PechaKucha Night Plzeň Science Edition, který bude věnovaný vědě a inovacím. Tentokrát se prezentace desítky zajímavých osobností nejen z regionu uskuteční v pátek 11. října 2024 od 20.20 hodin v plzeňském Techmania Science Center.  

Jedna z posledních šesti plzeňských [Peč] s pořadovým číslem 47 zároveň bude již třetím inspirativním večerem věnovaným vědě, technice a inovacím. A kde jinde se potkat než v experimentální stanici pro zvídavé. Plzeňské science centrum Techmania je zajímavé už jen tím, že je jediným veřejně přístupným místem v areálu někdejší Škodovky a sídlí v bývalých továrních halách. A k tomu je plné interaktivních exponátů a zajímavých expozic nabízejících odlišný pohled na svět vědy. U nejrůznějších pokusů a experimentů se zabaví malí i velcí návštěvníci. A právě dospělí, které baví výzkum, vývoj a inovace, si přijdou na své při inspirativním večeru, kde je zabaví nejen desítka inspirativních hostů, jak je ostatně u [Peči] pravidlem jistým jako fyzikální zákony, ale také doprovodný program. 

A proč právě PechaKucha Night Science Edition? Celosvětově rozšířený a oblíbený formát PechaKucha Night, který publiku představuje ty nejzajímavější a nejinspirativnější osobnosti převážně z oblasti architektury, designu a umění, ale také z řad filantropů, novinářů nebo vědců, se v Plzni poprvé představil v roce 2012. Za více než 11 let a 46 edicí stihla PechaKucha Night Plzeň na různých, architektonicky zajímavých místech v Plzni (a výjimečně i mimo ni) představit přes 450 osobností. Oblíbený formát, který do Plzně přivedl spolek k světu., v roce 2022 ve spolupráci s Plzeňským krajem představil první [Peču] věnovanou vědě a inovacím, a to v Pavlovově Pavilonu. O rok později se [Peča] uskutečnila v novém vědecko-technickém parku TechTower. Letošní inspirativní večer věnovaný vědě, který je ale bohužel jedním z šesti posledních [Peča Kuč], které jsou v plánu, ovládne Techmania Science Center a opět dokáže, že Plzeňský kraj je atraktivním místem ke studiu, podnikání i k životu. Místem, které dává prostor pro růst nových inovativních projektů a rozvoj talentů. Image Plzeňského kraje jako otevřeného a progresivního regionu tvoří výzkumné týmy, firmy, instituce a jedinci, kteří se rozhodli vyzkoušet novou cestu a inovovat. Právě na nich staví Plzeňský kraj svou identitu. PechaKucha Night Plzeň Science Edition III představí další z nich, a přizve také zajímavé osobnosti mimo region, protože jen otevřený kraj může růst a inspirovat.

 

Foto: ilustrační, PechaKucha Night Science Edition 1

Image
Görges