Na návštěvě v TechTower

Na začátku února se otevření dočkal nový moderní technologický park města Plzně, který se nachází v původním pivovaru Světovar. Tehdy šlo o nejmodernější pivovar v Rakousku-Uhersku, dnes o místo, kde se začíná rodit budoucnost. TechTower, v němž díky svému charakteru místo najdou nejen technologické firmy, startupy, inovátoři a vývojáři, navštívil tým Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje. Co všechno přestavba opuštěného industriálního objektu za téměř 800 milionů nabídne?
Výzkum a vývoj
Podnikání

Do čerstvě otevřeného, moderně zrekonstruovaného industriálního objektu může veřejnost poprvé oficiálně nakouknout už ve čtvrtek 23. února v rámci dalšího Plzeňského business kotle, na němž poradce Tomáš Rusňák prozradí "tajemství osobní značky". Další příležitostí pak bude oživený BarCamp 2.0. Populární setkání lidí, co rádi sdílejí své zkušenosti, se uskuteční v sobotu 1. dubna, přičemž sami účastníci si mohou vybrat přednášky na základě hlasování, a to z vystoupení odborníků i samotných účastníků, kteří mají lidem co říci. Prostor navíc bude i pro networking a seznámení se s prostorem TechToweru, jehož hlavním cílem je motivovat chytré hlavy (nejen) z regionu, aby zakládali firmy a realizovali své inovativní nápady. V novém vědeckotechnologickém parku, symbolicky pojmenovaném po dvaatřicetimetrové vodárenské věži, jež je součástí hlavní budovy, původně ležáckých sklepů, se bude konat také největší festival technologií v Plzeňském kraji Inovujeme Plzeň. Další ročník veletrhu pro inovátory se uskuteční o prvním červnovém víkendu.

Image
Techtower

V TechTower najdou technicky orientované firmy i jednotlivci vše, co potřebují k rozvoji svého projektu i podnikání. Hned za velkorysým hlavním vchodem do hlavní budovy, která se nachází jen asi 250 metrů od tramvajové zastávky Brojova, je situovaný multifunkční sál (640 m2) s kapacitou pro tři sta posluchačů. Právě tady se odehraje Plzeňský business kotel a BarCamp a celá řada dalších plánovaných akcí. Naproti sálu se samostatným vchodem pro catering je prostorná šatna a dvě menší konferenční místnosti (140 m2), které lze spojit a kapacitu tak navýšit až na 60 osob. Pod přízemním patrem najdeme samoobslužnou restauraci, kterou může od pondělí do pátku od 7 do 14 hodin využívat i veřejnost, a tzv. garáž, dílnu s 3D tiskárnami a dalšími chytrými mašinkami. Ty jsou určeny komunitě ze SIT Portu, který se z původního sídla v Cukrovarské ulici natrvalo přesunul právě do TechToweru. Ve vyšších patrech hlavní budovy TechToweru se nachází moderní coworkingové prostory s tzv. volnými židlemi pro freelancery i již „napevno“ pronajaté kanceláře. Světlé prostory jsou kromě kancelářského nábytku a květin opatřeny kresbami komiksového ilustrátora Petra Šrédla. 

Image
TechTower
Image
TechTower

Čím se TechTower liší od klasických kancelářských prostor v centru města? Nájemníci jistě ocení dobrou dopravní dostupnost, ať už městskou hromadnou dopravou (tramvajové linky 1, 2) nebo autem po vlastní ose s využitím venkovního parkoviště (1,5 h od centra Prahy a 3,5 h od Mnichova), centrální denní recepcii, již zmíněnou samoobslužnou restauraci, možnost využití příjemných chillout zón i prototypových a dílenských prostor nebo mateřskou školu nacházející se v překrásné historické budově, která v minulosti sloužila jako pivovarská správcovská vila. Tu jiné kancelářské a coworkingové prostory v Plzni nenabízejí.

Unikátní je také testovací vodní nádrž pro drony, kterou v této velikosti nikde jinde v republice nenajdeme. Kromě deseti metrů hluboké nádrže umístěné v hlavní budově je v plánu využít i vedle stojící, zatím nerekonstruovanou budovu, která by se v budoucnu mohla stát tréninkovým prostorem pro drony, tzv. polygonem. Pro práci a vznik kreativních myšlenek je potřeba také prostor k setkávání a networkingu, prostor, kde se dá osvěžit a doplnit energii. Tím je tzv. SeedUp Space, kavárna v 6. patře hlavní budovy se vstupem na střechu, unikátním výhledem až za hranice i klavírním křídlem. Právě tady může kreativní myšlenky chytat také veřejnost, a to denně od 10 do 18 hodin.

Fotogalerie
Image
TechTower