Malé a střední podniky mohou získat podporu na nákup strojů pro výrobu zdravotních pomůcek

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyzvalo podniky k podávání žádostí o dotace z Výzvy XII. COVID-19 programu podpory TECHNOLOGIE. V aktuální výzvě mohou malé a střední podniky získat dotaci až 20 milionů korun (50 % ze způsobilých výdajů) na nákup strojů a zařízení pro produkci materiálů, technologií a produktů z oblasti zdravotnických prostředků a prostředků osobní ochrany nebo likvidaci infekčního odpadu pro přímý boj proti dalšímu šíření koronavirové infekce (detailní seznam je ZDE)

V programu je alokováno 300 mil.  korun a je možné žádat 250 tis. - 20 milionu korun na jednu žádost.

Žádosti lze podávat od 27. dubna do 29. května 2020 a jsou přijímány průběžně – tzn. vyšší šanci uspět mají dříve podané žádosti. Poskytovatel dotace má ale právo uzavřít výzvu pro vyčerpání alokace už po 14 dnech od zahájení příjmu žádostí.

Pro žadatele:

  • žádost o podporu může podat jak příjemce s víceletou historií, tak začínající podnikatel a startup s nově vzniklým IČ,
  • rating bude hodnocen pouze u žádosti o podporu na více jak 2,5 mil. Kč.

Pozor! Projekty v této výzvě musí být realizovány nejpozději do 6 měsíců od data vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace. To znamená, že příjemce podpory musí pořídit a nainstalovat dotované technologie do půl roku od poskytnutí podpory.

Případní zájemci o bližší informace k programu se mohou obrátit např. na projektového developera Martina Holubce (holubec@rra-pk.cz) či na konzultanty BIC Plzeň, tel. 377 235 379.

Pozn.  Agentura pro podnikání a inovace zpracovala informace k Výzvě přehledně v letáku  ZDE


Sdílet událost:

 

Smart Akcelerátor Plzeňského kraje CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0003807