LabIR® – důvěryhodný partner pro termovizní měření

17 lidí v týmu
založeno 2000
mezinárodní

Značka LabIR® zahrnuje řadu služeb a produktů pro speciální aplikace v oblasti termovizního měření teplot. Za vývojem služeb stojí pracovníci z výzkumného centra Nových technologií při Západočeské univerzitě v Plzni. Díky špičkovému vybavení a zkušenostem výzkumných pracovníků v oblasti infračerveného záření, tak vznikla řada produktů a služeb se specializací na vědecké i průmyslové aplikace.

Nosným produktem značky LabIR® je software kompatibilní s velkým počtem termokamer různých výrobců a s unikátními vyhodnocovacími funkcemi měření teplot. Zákazníci si mohou zvolit některý z modulů softwaru LabIR®, dle svých konkrétních potřeb. Nejnovějším přírůstkem je modul LabIR® Thermostitch. Jedná se o profesionální nástroj pro pohodlné spojování termogramů velkých nebo dlouhých objektů. Z dalších verzí softwaru jmenujme např. LabIR® Control, který zajišťuje kvalitu výrobků ve výrobních linkách prostřednictvím automatické kontroly teplot.

Hlavní předností projektu LabIR® je možnost pružně reagovat na konkrétní potřeby firem i vývojových center souvisejících s termovizním měřením a to jak v České republice, tak i v mezinárodním měřítku.

Dalším produktem jsou LabIR® Paints, speciálně navržené barvy s vysokou emisivitou pro termografické využití. Barvy vhodnou kombinaci fyzikálních vlastností zajišťují přesné výsledky měření termokamerami u špatně měřitelných povrchů nebo povrchů s neznámou nebo nízkou emisivitou. Jednotlivé druhy barev jsou svými vlastnostmi přizpůsobeny specifickému prostředí, barvy pro aplikace do 100 °C nebo do 1 000 °C, případně smývatelná barva. O barvy je zájem v oblasti výzkumu, ale i různých odvětvích průmyslu.

Smart Akcelerátor Plzeňského kraje CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0003807