Festival Inovujeme Plzeň nabídne hvězdný program

Plzeň není „jen“ městem piva, byť jsou na tenhle mok Plzeňané náležitě a rozhodně právem hrdí. Západočeská metropole má silnou průmyslovou historii a sází na chytrá řešení a inovace. To dokládá i čtvrtý ročník festivalu Inovujeme Plzeň. Pokud tedy nemáte plány na první červnový víkend, určitě si udělejte cestu do bývalého pivovaru Světovar, který se letos proměnil v moderní vědeckotechnický park a ve dnech 2.-3. června poprvé hostí právě festival Inovujeme Plzeň. A už jsme zase u toho spojení piva a inovací…
Výzkum a vývoj

Festival Inovujeme Plzeň ukazuje atraktivní projekty budoucnosti, pokrok technologií a zároveň představuje místo nevšedních zážitků a zajímavých setkání. Největší festival technologií v regionu letos poprvé v prostoru TechTower návštěvníkům nabídne expozice z oblasti umělé inteligence, autonomního řízení, elektromobility, robotiky a dalších inovací ne jen od regionálních firem. Chybět nebudou ani projekty a výzkum z univerzitního prostředí. Festival diváky opět potěší FPV závody a bohatým doprovodným programem. Co si nenecháme ujít my?

Image
inovujeme Plzeň

TIP č. 1 Přednáška Horsta Burbully, Technocrane - pátek 2. června, 10:30 h

Rozhodně doporučujeme přednášku "How the Oscar came from Hollywood to Pilsen" Oscarem ověnčeného Horsta Burbully z Technocrane. Díky teleskopickým jeřábům Technocrane vznikly některé scény známých filmů, jako jsou Titanic, Pearl Harbor, Matrix, Harry Potter či Spider-Man, takže se na tohle povídání v angličtině hodně těšíme. 

TIP č. 2 Přednáška zakladatelů startupu ActiJoy - pátek 2. června, 11:30 h

Další hvězdný příběh, který začal v Plzni a pokračoval až za velkou louži, má název „Z Plzně až do Silicon Valley aneb příběh startupu ActiJoy“. Jak se plzeňskému startupu ActiJoy podařilo dobít Ameriku s chytrými miskami pro psy? To se na Inovujeme Plzeň dozvíme přímo od zakladatelů společnosti Jany Rosenfeldové a Roberta Haška. 

TIP č. 3 Přednáška Jaroslava Becka, spoluzakladatele Beat Games - sobota, 3. června, 14 h

Na festival zavítá také Jaroslav Beck, spoluzakladatel studia Beat Games – tvůrce historicky nejúspěšnější VR hry na světě “Beat Saber“, zároveň hudební skladatel, který tvořil hudbu pro trailery her a filmů včetně: Overwatch, StarCraft, World of Warcraft, Battlefield, Call of Duty, Need for Speed, Star Wars: The Force Awakens a mnoho dalších. V roce 2016 se umístil v žebříčku 30pod30 časopisu Forbes a my mu určitě věnujeme víc než 30 minut pozornosti a 30 vteřin potlesku. 

TIP č. 4 Přednáška Františka Macha, spoluzakladatele startupu Nextdrop - sobota, 3. června, 14:30 h

Voda je jedním z nejcennějších zdrojů, které máme. Může se zdát, že je to zdroj neomezený, ale opak je pravdou. Dle aktuálních studií se očekává, že do roku 2030 poptávka po pitné převýší nabídku o 40 procent. Pojďme se společně podívat na to, kolik vody skutečně máme, kolik jí spotřebováváme a jak můžeme naši spotřebu ovlivnit. Přednášku „Každá další kapka“ povede spoluzakladatel startupu Nextdrop František Mach a zároveň nový proděkan pro vědu FEL ZČU v Plzni, který se svým týmem za projekt unikátního magneticky řízeného mikrofluidního čerpadla letos obdržel 1. místo na Transfera Technology Day 2022a uspěl i v klání Vševěd 2022, kde získal 2. místo. 

 

TIP č. 5 Další aktivity v areálu - pátek 2. června, 9:30 h, sobota 3. června, 13:00 h

Baví vás kromě inovací a chytrých technologií i kapka adrenalinu? Pak vás stejně jako nás jistě zaujme lezecká ukázka, která proběhne na komíně vedle areálu TechTower. 

Sobota i neděle, po celý den

Během pátku i soboty je pro malé i větší návštěvníky připravený program v podobě soutěží, interaktivní expozice a zajímavých ukázek IZS. Děti si zalétají mini droníky, ovládnou roboty Robomastery a užijí si jízdu v závodních simulátorech. Na větší návštěvníky čeká virtuální realita, soutěž od autorizovaného prodejce vozů Škoda - Porsche Plzeň o víkend s vozem Enyaq, v sobotu i testovací jízdy, přednášky a samozřejmě FPV závody ultrarychlých dronů.

 

 

 

Image
inovujeme Plzeň